Засвідчення вірності копій документів

Засвідчення вірності копій документів та виписок з них є однією з найпоширеніших нотаріальних дій. Необхідність її вчинення виникає в багатьох випадках життя громадян, і насамперед, коли треба той самий документ подати до кількох організацій або коли оригінал документа буде потрібен надалі чи коли виникає небезпека його втрати. Це, в основному стосується документів, що видаються органами РАЦСу, навчальними закладами, органами охорони здоров’я, нотаріальними конторами, документів про трудовий стаж, довіреностей та інших документів, які стосуються майнових та особистих прав громадян. Вони найчастіше необхідні для влаштування на роботу, вступу до навчальних закладів, одержання спадщини, пенсії тощо. 

Вчинення цієї нотаріальної дії є правовою гарантією охорони прав громадян і забезпечує подальшу реалізацію важливих для громадян прав і обов’язків. 

Умови засвідчення вірності копій документів та виписок з них

Засвідчення вірності копій документів потребує додержання певних умов, за яких ця нотаріальна дія може бути вчинена, а копія документа матиме юридичну силу. 

  • Першою умовою є відповідність документа, з якого засвідчується вірність копії, вимогам закону. Це означає, що документ не повинен суперечити законові як за змістом, так і за формою ( в документі не повинно бути підчисток, приписок, самовільних виправлень, закреслених слів, записів олівцем).  Документ повинен мати ясний текст, який можна прочитати, чіткий відбиток печатки. Документи, викладені на кількох аркушах, повинні бути прошиті, підписані і скріплені печаткою того, хто його видав
  • Друга умова – наявність юридичного значення документа. Ця вимога випливає з сутності цієї нотаріальної дії та означає, що документ, з якого засвідчується вірність копії, повинен стосуватися прав і законних інтересів громадян, мати значення для подальшої їх реалізації, а отже, створювати певні правові наслідки для громадянина.
  • Третьою умовою засвідчення вірності копії документа є перевірка того факту, чи може нотаріус з представленого документа засвідчити копію.
  • Четверта умова передбачає, що засвідченню підлягають копії тільки тих документів, що виходять від підприємств, організацій, установ і стосуються особистих прав і законних інтересів громадян.

Документи: 

Оригінал або належним чином завірену копію документа, з якого потрібно зробити копію.

Документи , які посвідчують особу: паспорт, службові посвідчення, посвідчення водія, особи моряка, інваліда тощо.

Важливо: Вірність копії з копії рішення суду засвідчується тільки, якщо рішення вступило в законну силу і за наявності відмітки, де зберігається оригінал. 

УВАГА! Перелік необхідних документів є орієнтовним!

Остаточний перелік документів визначається нотаріусом після попередньої консультації.

Замовити дзвінок
Ім'я*
Номер телефону*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×