Свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів

Видача свідоцтва про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів - нотаріальна дія, яка встановлює факти, що мають юридичне значення. Для нотаріуса, який вчиняє цю нотаріальну дію, основним є підтвердження факту безспірного набуття права власності на нерухоме майно саме цим набувачем та підтвердження цього права внаслідок проведення прилюдних торгів.Особливості цієї нотаріальної дії визначаються характером придбання майна-внаслідок проведення прилюдних торгів.Продаж нерухомого майна його власником при цьому є примусовим, в порядку звернення стягнення на це майно.

Придбання жилого будинку (квартири) з прилюдних торгів оформлюється нотаріусом за місцезнаходженням будинку (квартири) шляхом видачі набувачу свідоцтва про придбання жилого будинку (квартири). Якщо торги не відбулися, свідоцтво про придбання жилого будинку (квартири) видається стягувачеві.

Свідоцтво про придбання жилого будинку (квартири) з прилюдних торгів видається на підставі акта про продаж будинку (квартири) з прилюдних торгів чи акта про те, що будинок (квартира) залишено за стягувачем у зв’язку з тим, що торги не відбулися.

Для видачі свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів нотаріус перевіряє наявність таких юридичних фактів, які дають йому право видати таке свідоцтво:

  • визначає  чи вчинення цієї нотаріальної дії відноситься до його територіальної компетенції, оскільки свідоцтво щодо нерухомого майна – видається за місцезнаходженням майна.
  • з’ясувує щодо якого майна слід видати свідоцтво і, відповідно, визначає порядок, за яким це відбувається.
  • перевіряє відповідність оформлення поданих документів чинному законодавству.

Документи

Важливо

УВАГА! Перелік необхідних документів є орієнтовним!

Остаточний перелік документів визначається нотаріусом після попередньої консультації.

Замовити дзвінок
Ім'я*
Номер телефону*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×