Свідоцтво про право на спадщину

Тільки після смерті людини спадкоємці отримують право прийняти спадщину або відмовитися від неї.

До складу спадщини входить: з одного боку майно і з іншого – борги. Неможливо прийняти спадкове майно, але відмовитися від боргів. Якщо ви приймаєте спадок, то тільки весь разом – і майно, і борги.

Дуже важливо знати, що тільки один нотаріус може вести спадкову справу. Фактично нотаріуса вибирає перший із спадкоємців, який приходить до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Всі інші спадкоємці будуть приєднуватися до вже існуючої справі.

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВІДКРИТТЯ СПАДКОВОЇ СПРАВИ

  • Ідентифікуючі документи спадкоємця (паспорт,індетифікаційний номер);
  • Свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • Довідка про причину смерті;
  • Документ, що підтверджує останнє місце реєстрації спадкодавця (місце відкриття спадщини);
  • Оригінал заповіту при наявності.

Важливо: Присутність спадкоємців для відкриття спадкової справи – обов’язкова. Якщо ви були зареєстровані за однією адресою разом з померлим, то ви вважаєтесь спадкоємцем, який фактично прийняв спадщину. В іншому випадку в термін до 6 місяців з моменту смерті спадкодавця вам необхідно звернутись до нотаріуса для відкриття спадкової справи.

На майно, що переходить за правом спадкоємства до спадкоємців або держави, нотаріусом або в сільських населених пунктах - посадовою особою органу місцевого самоврядування, яка вчиняє нотаріальні  дії, за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку,  встановленому цивільним законодавством, на  ім'я  всіх  спадкоємців або за їх бажанням кожному з них окремо. Спадкоємці, які  пропустили строк для прийняття спадщини, можуть бути за згодою всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину, включені до свідоцтва про право на спадщину як такі, що прийняли спадщину.

Така згода спадкоємців повинна бути викладена у письмовій ;формі   і   подана   нотаріусу   або  в  сільських  населених  пунктах  - уповноваженій  на  це посадовій особі відповідного органу місцевого   самоврядування   до  видачі  свідоцтва  про  право  на спадщину.

Про  видачу  свідоцтва  про  право  на  спадщину   на  ім'я  неповнолітнього чи недієздатного спадкоємця нотаріус або уповноважена на це посадова особа відповідного органу місцевого самоврядування повідомляє органи опіки та піклування за місцем проживання спадкоємця для охорони його майнових інтересів.

Документи: паспорт чи документи що його замінюють, ідентифікаційний код  

УВАГА! Перелік необхідних документів є орієнтовним!

Остаточний перелік документів визначається нотаріусом після попередньої консультації.

Замовити дзвінок
Ім'я*
Номер телефону*

Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.

×